img 5990

Wu Yi Shan Shui Xian - Narcis z hôr Wu Yi

Čaj známy aj pod názvom Vodná víla je jedným z najznámejších takzvaných "útesových oolongov" na svete. Silná miera pečenia. Je preň typická tmavo hnedá farba. Nálev je hnedooranžový s výraznou vôňou a chuťou. Chuť je nasladlá, v dozvuku cítiť stopu vanilky, karamelu a intenzívnejšiu pečenosť.

Huang Jin Gui - Zlatý škoricovník

Veľmi jemne oxidovaný oolong z provincie An xi. Chuť je jemná a svieža. V dozvuku cítiť kvetinové, pri dlhších nálevoch vegetálne, tóny.

Gaba Oolong

Čaj v chuti pripomína marhule a hrušky, so slivkovým dozvukom. Je vhodný na prípravu mnohých nálevov. GABA aminokyselina je prirodzený stimulátor rastového hormónu, ktorý má silné účinky proti starnutiu a napomáha vylepšeniu fyzickej a psychickej kondície.

Tie Guan Yin - Železná bohyňa milosrdenstva

Najznámejší čínsky oolong z provincie An Xi. V ponuke máme svetlejšiu mierne pečenú variantu a tmavšiu variantu s tradične silnejšou mierou pečenia. Od svetlej varianty možno očakávať plnú chuť s kvetinovým dozvukom a od tradičnej zase jemne karamelovú chuť s tónmi melasy, sliviek a jemnou stopou kvetín.

Wu Yi Shan Da Hong Bao - Veľké šarlátové rúcho

Precízne spracovaný oolong výbornej kvality z pohoria Wu Yi. Vyššia miera pečenia. V sladkej chuti sa dopĺňajú tóny pistácií a karamelu. V dozvuku cítiť stopu kvetín.

Xin Ren Dan Cong - Vôňa mandlí

Vynikajúca trieda ručne zbieraného a spracovaného oolongu z provincie Guangdong. Čaj je mierne oxidovaný a tradične stredne silno pečený. Lístky pochádzajú zo starších stromov z najvyšších polôh hory Wu Dong Shan. V chuti cítiť prezreté ovocie, tóny kvetín a charakteristické tóny zelených mandlí a orechov.

Huang Zhi Dan Cong - Žltá jar

Jemne oxidovaný oolong z provincie Guangdong s nízkou mierou pečenia. Nálev je svetlej farby, s ľahkým charakterom a typickou vôňou po gardéniách a zrelých marhuliach.

Wu Yi Shan Huang Guan Yin - Žltá bohyňa milosrdenstva

Vynikajúci čaj z hôr Wu Yi je v Európe dosť málo známy, ale o to cennejší a znalcami vyhľadávaný.

Lao Cong Ba Xian Dan Cong - Osem nesmrteľných

Špičková trieda ručne zbieraného a spracovaného oolongu z provincie Guangdong. Listy pochádzajú len z troch 200 - 600 rokov starých stromov. Chuť je veľmi kultivovaná, bohatá, s výraznými tónmi lichi a kvetín. Špecialita, ktorá určite stojí za vyskúšanie.

Wu Yi Shan Rou Gui - Škoricovník z hôr Wu Yi

Čaj z oblasti Wu Yi Shan je ručne zbieraný, spracovávaný a pečený oolong. Vo vôni suchého listu sa objavuje typický škoricový tón doplnený stopou ohňa, kakaa a smotany. Nálev je karamelovej farby. Vôňa a chuť je príjemne kvetová so stopou škorice a melasy.