img 5990

Bai Sha Lu - Biely piesok

Prvý čaj novej čajovej sezóny z pohoria Wu Zhi Shan z ostrova Hai Nan. List je drobný a krehký. Nálev má ťažšiu, sviežo vegetálnu, silno aromatickú chuť s ovocnými tónmi a sladkou ovocno-korenistou dochuťou.

Meng Ding Mao Feng - Chlpatý vrcholček z Meng Dingu

Čaj pochádza z provincie Se chuan. Stredne veľké lístky majú vďaka spracovaniu naparovaním sýtu tmavozelenú farbu. Nálev je sladkastej vône, s plnou a veľmi osviežujúcou chuťou so stopami ovocia a príjemným dlhým dozvukom.

Long Jing Shi Feng - Dračia studňa z Levieho kopca

Najznámejší zelený čínsky čaj z provincie Zhe Jiang. Vôňa suchého listu je výrazná, s ľahkým pečeným tónom. Nálev má plnú, veľmi silnú a charakteristicky sladkastú chuť, s jemnou stopou kvetov a dlhotrvajúcou dochuťou.

Lu Xue Ya - Zelený zasnežený pupeň

Jeden z najslávnejších čajov provincie Fu Jian. Z jemných vrcholových lístkov vykukuje biely ochlpený tips. Vo vôni sa miesia sladké kvetové tóny s ovocnými a výrazným tónom žltého melónu. Chuť je výrazná, vegetálna s jemnou ovocnou dochuťou.

Tai Mu Long Zhu Jasmine - Dračie perly - jazmín

Ručne spracovaný a tradične aromatizovaný čaj z malej farmy v provincii Fu Jian. Lístky, pozostávajúce z vrcholového tipsu a prvých dvoch lístkov sú ručne zvinuté do tvaru perly a následne aromatizované jazmínovými kvetmi. Nálev je svetlej farby, s jemnou kvetovou vôňou, chuť je ušľachtilá, svieža, s príjemným dlhým dozvukom.